Gizlilik Politikası

Sitemiz, tüketicilerimize daha iyi hizmet verebilmek için üyelik esnasında girdiğiniz bir takım bilgileri veri tabanında toplamaktadır. Hiçbir bilgi, üçüncü kişiler tarafından kullanılmaz.

Üye olurken girmiş olduğunuz tüm bilgilere sadece siz ulaşabilir ve gerektiğinde siz değiştirebilirsiniz.

Kişisel bilgileriniz yalnızca ürün tesliminde ve bilgilendirme yöntemleri için kullanılır.

Kredi kartı bilgileriniz kesinlikle sistemimizde saklanmaz. Sadece ödeme işlemi sırasında ilgili bankalara güvenli bir şekilde iletilerek, ön onay alınması için kullanılır ve sonrasında sistemden silinir.

Bazı dönemlerde; yapmış olduğumuz kampanya bilgileri, yeni ürünler hakkında bilgiler, promosyon bilgileri tüketicilerimizin onayı sonrasında e posta aracılığıyla gönderilebilir.

Tüketicilerimiz, bu bilgileri alıp almama konusunda her türlü seçimi üye olurken değiştirebilmektedir.

Sitemiz, sistemle ilgili çıkabilecek sorunların tanımlanması için tüketicilerimizin IP adresini kaydetmekte ve bunu kullanmaktadır.

Sitemiz, güvenli alışveriş için SSL Sertifikasını ( Secure Sockets Layer- Güvenli Giriş Katmanı) kullanmaktadır. SSL Sertifikası, web siteleri ile kullanıcı arasındaki veri akışının şifrelenmesi demektir. Bu, kolay kolay kırılması mümkün olmayan bir şifrelemedir ve uluslararası bir standarttır. 

Bilgilerinizi girdiğiniz her sayfanın altında kilit simgesi bulunmaktadır. Bu simge, güvenli bir sitede olduğunuzun ilk işaretidir. Buna ek olarak; web adresimizin başındaki http://, https:// olarak değişir. Bu da, bilgilerinizin güvende olduğunu gösteren ikinci işarettir.  

Alışveriş sırasında kullanılan kredi kartınız ile ilgili bilgiler, sitemizden bağımsız olarak 128 bit SSL (Secure Sockets Layer- Güvenli Giriş Katmanı) protokolü ile şifrelenip sorgulanmak üzere ilgili bankaya ulaştırılır. Kredi kartınızın kullanılabilirliği onaylandığında alışverişinize devam edebilirsiniz.

İlk defa sipariş veren tüketicilerimizin, siparişlerinin tedarik ve teslimat aşamasına gelebilmesi için öncelikle, finansal ve adres/telefon bilgilerinin doğruluğunun onaylanması gerekmektedir. Bu bilgilerin kontrolü için gerekirse kredi kartı sahibi ile veya ilgili banka ile irtibata geçilmektedir.

Sitemiz, diğer web sitelerine, web sayfamıza yönlendirmek amacıyla 'link'  (bağlantı)  verebilir. 'Link vermek' demek, web sayfaları arası bağlantı anlamına gelmektedir. Tüketicilerimiz link verdiğimiz web sitelerine girdiklerinde ilgili linke tıklayarak, sitemize ulaşmış olurlar. Bu linkler vasıtasıyla erişilen internet sitelerinin, gizlilik uygulamaları ve içeriklerine yönelik herhangi bir sorumluluk taşınmaz. 

Sitemiz, bazı durumlarda işbu ‘Gizlilik Politikası’ hükümleri dışında tüketicilerimize ait bilgileri üçüncü kişilere açıklayabilir.

Bu durumlar sınırlı sayıda olmak üzere;

1: Kanun, Kanun Hükmünde Kararname, Yönetmelik vb. yetkili hukuki otorite tarafından çıkarılan ve yürürlükte olan hukuk kurallarının getirdiği zorunluluklara uymak;

2: Sitemizin, tüketicilerimizle akdettiği sözleşmelerin gerekliliklerini yerine getirmek ve uygulamak;

3: Yetkili idari ve adli otorite tarafından usulüne göre yürütülen bir araştırma veya soruşturmanın yürütümü amacıyla tüketicilerle ilgili bilgi talep edilmesi;

4: Tüketicilerimizin haklarını ve güvenliklerini korumak için bilgi vermenin gerektiği durumlardır.

Sitemize herhangi bir sipariş ile ilgili göndereceğiniz e postalarda, kesinlikle kredi kartı numaranızı veya şifrenizi yazmayınız.