Yedi Adımda Ev Düzenleme Sanatı

Tabi tabi biliyorum sizin eviniz zaten düzenli! Yalnız arada mutfakta patates-soğan birbirine karışmıyor; yatak odasında aynanın önündeki onlarca makyaj malzemeleri içinden istediğinizi bulamadığınız olmuyor mu? Peki ya çekmecelerdeki ufak-tefek, incik-boncuk cisimcikler üstünüze üstünüze gelmiyor mu? O halde yapılacaklar belli… 1.)     Mutfakta patates soğanları Evino 3lü hasır sepete doldurun. 2.)    Çamaşırlarınızı Evino çamaşır mandalı ile ipe tutturun. 3.)    Atmaya kıyamadığınız eski hediyelik eşyalarınızı Evino dekoratif kalpli mukavva kutuya koyup yatağın altına iteleyin. 4.)     Şifonyerin önünde birbirine girmiş makyaj malzemelerini Evino metal makyaj çantasına yerleştirin. Yine şifonyerin üstünde dursun. Artı..

Devamını Oku

Bir duş?

"Bir duş alıp çıkacağım."  Hızlı, akan; yürüyen değil koşan günümüz hayat gailesi içinde belki de en çok kullandığımız cümlelerden bir tanesidir.Peki gerçekten öyle mi? Banyo bizim için sadece bir duş alıp çıkılan bir yer midir? Yoksa sabah gideceğimiz yere hazırlanırken kendimizi güzelleştirdiğimiz; evde kirli bir işle uğraştığımızda; işten döndüğümüzde; iş yerinin, sokağın, otobüsün, metrobüsün kirinden pasından arınmak için elimizi yüzümüzü yıkadığımız; günün tüm yorgunluğunu atmak, vücudumuza nefes aldırmak için "duş aldığımız" hayatımızın odak noktalarından biri midir?O halde neden kendisine hak ettiği değeri vermiyoruz? Neden daha kaliteli, daha şaşaalı, daha ferah, daha renkli, daha modern, daha tasarım olmasın?! E haydi o zaman, adres belli! => http://www.moddahom..

Devamını Oku

Ben Kimim?

Merhaba! Sizinle bir şeyler paylaşmak istiyorum. Zira artık içimdekileri daha fazla saklayamayacağım! İçimde ne mi var? Bir kere artık sadece tencere - tava, çatal - kaşık, tabak - bıçaktan ibaret değilim.Dilimleyiciler, doğrayıcılar; baharatlıklar, saklama kapları...Limon sıkacağı, pizza kesici, bardak altlığı...Havluluk, ekmeklik, kurabiyelik...Kek kalıbı, fanus, spatula...İçimde yalnızca kek, pasta, börek de yapılmıyor. Mug kek, cup kek, trileçe, cheese kek artık hiç de yabancı gelmiyor değil mi?Evet evet, kafanızda bir şeyler tasavvur olunmaya başladı. Hani şu içinde sevgiyle, harikulade yemekler yapılan; çocuklara süt- kurabiye ikilisini tattıran; hatta dostlarla orta şekerli bir Türk kahvesi eşliğinde dertleşilen çok amaçlı mekan..."Ne çok şey saydın." Mı diyorsunuz? İnanın bunl..

Devamını Oku

Dinle...

Duyuyor musun? Evinden gelen sesleri duyuyor musun? Oturup gazeteni okuyarak dinlendiğin, uzanıp patlamış mısır eşliğinde televizyon izlediğin koltuğun sana bir şeyler fısıldıyor. Acıktığında, tatlı krizine girdiğinde hatta sadece canın sıkıldığında daldığın mutfağın, buzdolabın sana bir şeyler anlatmaya çalışıyor. Peki ya bütün kirini pasını çeken banyonu işitiyor musun? Eve girmeye de gerek yok aslında... Her gün alelacele kapısını çarpıp çıktığın; omuzlar düşük, asık suratla yüzüne bile bakmadan üstüne basıp geçtiğin köhne bahçene bir kulak ver!  Onlar bile sıkılmışlar senden. "Biraz da bizimle ilgilen!" Diyorlar. Yata yata çürüttüğün koltuğun "Artık beni bir değiştir!" diyor. Gözyaşlarınla ıslattığın salonun, kahkahalarınla çınlattığın duvarların "İçi..

Devamını Oku

Mutfak Gereçleri

Mutfakta en çok kullandığınız gereci öncelikleriniz belirlemektedir. Mutfakta daha çok yemek mi yapıyorsunuz yoksa atıştırmalıklar mı hazırlıyorsunuz, ya da içecek bir şeyler hazırlamayı mı seviyorsunuz? Ancak yine de her evde sıkça kullanılan ürünler hemen hemen aynıdır. Su ısıtıcıları, çaydanlık, fincanlar, tabak ve çatal kaşıklar, tencere tavalar ilk akla gelen ve en çok kullanılan mutfak gereçleri arasında yer almaktadır.Bunların arasına kepçeleri, saklama kaplarını, cezve setlerini de ekleyebiliriz...

Devamını Oku

Ev Dekorasyonunda Yenilikler

Hayatımızın büyük bir bölümünü kapalı ortamlarda geçiririz. Özellikle de evimizde ve iş yerimizde. Zamanımızın büyük bölümünü geçirdiğimiz bu mekanların psikolojimize de büyük etkileri olmaktadır. Bu yüzden de psikolojimizi olumlu yönde etkileyecek şekilde tasarlarsak mekanların daha yararlı etkilerini hissedebiliriz. Bu yüzden de dekorasyon büyük bir önem taşımaktadır. İnsan hayatının büyük bölümü evde geçtiği için psikolojik etkileri insana doğrudan yansıyabilir. Eğer iç karartıcı ve zevke uygun olmayan bir dekorasyon varsa, eve gelindiğinde kişi kendisini mutsuz hisseder. Dekorasyon seçiminde insana huzur veren ve psikolojik olarak daha rahat hissettiren dekoratif eşyaların seçilmesi gerekmektedir.Seçilen eşyaların ve dekorasyonun insanı dinlendiren ve huzur veren bir etkisini..

Devamını Oku

Banyo Aksesuarları

Ev dekorasyonunun hijyen kaynağı banyolar, çeşitli aksesuarlarla daha işlevsel hale gelir, üstelik renklenir!Banyolar, devamlı temiz kalması gereken aynı zamanda evlerin de temizlik kaynağı, baştan aşağı işlevsel alanlardır. Çeşitli aksesuarlar, banyoların daha rahat kullanılabilmesinde, daha verimli kullanılabilmesinde, hijyenin korunmasında yardımcı olurlar. Banyo aksesuarlarının banyonun renklerine, fayans desenlerine, küvet, duş, lavabo gibi banyo eşyalarına uyumlu olmaları banyonuza estetik değer katacaktır...

Devamını Oku

Avizeler

Avizelerden aydınlatma ihtiyacından daha çok şey bekliyoruz artık.Görsellik ve şıklık başta olmak üzere modaya ve trendlere uygun çizgilerdeki avizeler ile mekanlarımızın dekorasyonunu tamamlamasını ve ışığı ile odalarımızı güneş gibi aydınlatmasını istiyoruz.İşte bu isteklerinize rahatlıkla cevap verebilecek avize.Salonunuzun değerine değer katacak güzel bir avize kadar etkili pek az şey vardır.Güzel bir avize, evinize kişilik katacaktır.Ayrıca sizin evinize ne kadar değer verdiğinizi gösterecek, ne kadar zevk sahibi olduğunuzu misafirlerinize ispatlayacaktır.Salonlarda bulunan güzel avizeler, salona giren insanların ilk dikkatini çeken eşya olduğundan, evinize gelen kişiler üzerinde iyi bir izlenim bırakmanızda size yardım edecektir.Avize modern çizgileri ile hem aydınlanma ihtiyacınızı ..

Devamını Oku

Tags Avizeler