Dinle...

Duyuyor musun? Evinden gelen sesleri duyuyor musun? 

Oturup gazeteni okuyarak dinlendiğin, uzanıp patlamış mısır eşliğinde televizyon izlediğin koltuğun sana bir şeyler fısıldıyor. 

Acıktığında, tatlı krizine girdiğinde hatta sadece canın sıkıldığında daldığın mutfağın, buzdolabın sana bir şeyler anlatmaya çalışıyor. 

Peki ya bütün kirini pasını çeken banyonu işitiyor musun? 

Eve girmeye de gerek yok aslında... Her gün alelacele kapısını çarpıp çıktığın; omuzlar düşük, asık suratla yüzüne bile bakmadan üstüne basıp geçtiğin köhne bahçene bir kulak ver!  

Onlar bile sıkılmışlar senden. "Biraz da bizimle ilgilen!" Diyorlar. 

Yata yata çürüttüğün koltuğun "Artık beni bir değiştir!" diyor. 

Gözyaşlarınla ıslattığın salonun, kahkahalarınla çınlattığın duvarların "İçimizdeki bu ağır yüklerden bizi kurtar." diyorlar. "Şu kocaman, karanlık konsoldan; içi kristallerle dolu, ağır vitrinden beni kurtar..."  "Ne olurdu sanki daha sakin bir ortam, daha açık renklere, modern çizgilere sahip eşyalar olsa..." 

"Acaba tavanımı şık şıkıdım avizelerle aydınlatsan, duvarlarımı da şöyle iç açacak tablolarla mı süslesen?" Diyor evin. 

"Hani şu rengarenk, ilginç tasarımlı saksılarla çiçeklerimi tazelese mi acaba?" diyor, zamansızlıktan şikayetle yıllardır ilgilenmediğin bahçen. Sanki tüm bu değişiklikleri yaparsan bedenin de hafifleyecek, kötü anılardan kurtulup, yepyeni anılara yer açacağını dile getiriyor hayatını paylaştığın mekan. 

O vakit dinle... Kulak ver... İşit seni sevenlerin bu feryadını... At üzerindeki ölü toprağını ve harekete geç artık. Kendi değerinin farkına var, hayatını yenile! Nasıl diyor yeni nesil? "Update et!" :) 

Adres vermeye gerek var mı? Aradığın her şey ModdaHome'da! ;) 


Leave A reply

Note: HTML is not translated!
    Bad           Good